Home
About Us
Why AMIMUN?
Beyond AMIMUN?
Media Room
Gallery
Register
Delegate Registration
Delegate Registration
Our Team
Guiding Light
Secretariat
Organising Committee
Messages
Committees
Matrix
Club
Contact
Home
About Us
Why AMIMUN?
Beyond AMIMUN?
Media Room
Gallery
Register
Delegate Registration
IP Registration
Our Team
Our Guiding Light
Secretariat
Organising Committee
Messages
Committees
Matrix
Club
Contact
Organising Committee
Faculty Organising Committee
Name
Position
Dr. Anil Sehrawat
Chairperson
Dr. Laxmi Ahuja
Co-Chairperson
Dr. Nagalaxmi M. Raman
Faculty Organising Committee
Dr. Shilpi Sharma
Faculty Organising Committee
Dr. Saurabh Sharma
Faculty Organising Committee
Dr. Ruchi Tandon
Faculty Organising Committee
Ms. Ritu Bhatnagar
Faculty Organising Committee
Dr. Sumrita Singh
Faculty Organising Committee
Dr. Kavita Indapurkar
Faculty Organising Committee
Dr. Renu Dhupar
Faculty Organising Committee
Dr. Bidisha Banerji
Faculty Organising Committee
Dr. Raj Bala Simon
Faculty Organising Committee
Dr. Preeti Garg
Faculty Organising Committee
Dr. Bhawna Sharma
Faculty Organising Committee
Dr. Neha Jain
Faculty Organising Committee
Delegate Affairs
Name
Department
Year
Abhijeet Singh
ASET
2nd
Pakhi Vijay
AIPS
1st
Medhya Sarup
AIIT
1st
Kanishtha Asthana
AIPS
2nd
Himadri Singhal
AIPS
2nd
Siman Parwa
AIPS
2nd
Marketing
Name
Department
Year
Hritey Sharma
AIB
1st
Kashish
AIB
1st
Khushi Kashyap
AIPS
1st
Mayank Khandelwal
ACCF
1st
Rudra Raut
ASET
1st
Samyak Singh
AIAS
2nd
Shreya Sharma
AIB
1st
Tanyasha
AIB
2nd
Vaibhavi Singh Kushwah
AIB
1st
Vanshika Garg
ALS
2nd
Operations
Name
Department
Year
Akansh Saini
ASET
3rd
Kirti Parashar
AISS
2nd
Gurkirat
ASET
2nd
Ira Dixit
ASET
2nd
Anoushka Ishi Gupta
ASET
2nd
Vanshika Goswami
AIPS
2nd
Ambika Agarwal
ASB
2nd
Priyal Gattani
ASET
3rd
Yashwardhan Goyal
AIPS
2nd
Hospitality
Name
Department
Year
Thirugnana Sambandam M
AIIT
2nd
Nikhil Dhaila
ASET
2nd
Sannvi Oberoi
ASB
2nd
Sanskriti Gargh
ASB
2nd
Zara Hussain
AIHAS
1st
Shreya Goel
AIPS
2nd
Sneha Chandra
ASET
2nd
Arham Jain
AIFT
1st
Mansha Sachdev
ASFA
2nd
Navya Arora
AIESR
1st
Deepesh Bhardwaj
ASET
2nd
Aarushi Sharma
Aarushi Sharma
ASET
2nd
Web Operations
Name
Department
Year
Bhumika Mandal
ASET
2nd
Aarushi Rana Rajput
ASET
2nd
Anjali Gupta
ASET
2nd
Prabhjeet Singh
ASET
2nd
Talha Hameed
ASET
2nd
Logistics
Name
Department
Year
Ansh Shrivastava
AIP
3rd
Tina Sehra
ASB
2nd
Vishal Sharma
AIP
2nd
Finance
Name
Department
Year
Manan Grover
AIBS
2nd
Vatsala Mehrotra
ASIBAS
3rd
International Press
Name
Department
Year
Aditi Jain
ASET
2nd
Jemimah Ann George
ASET
2nd
Pranav Pratap Singh Bahri
ASET
2nd
Sanskriti Singh
AIFS
2nd
Kritika Arora
AIAS
2nd
Arbish Saleem
AIB
2nd
Sponsorship
Content Creation Management
Design